Art

page6_clip_image001Mastercam, nr.1 CAM tarkvara tarnija maailmas, toob oma kogemused kunstiliste reljeefide kujundamisse ja töötlemisse Mastercam Art toote näol. tootega saate kiiresti muuta 2D visandid, lõikepildid, fotod ja CAD failid elavaks, neid ekraanil kujundades ja lihtsate, spetsialiseeritud tööradadega töödeldes. Lihtsa 2D kujundi muutmine keeruliseks 3D kujuks vaid minutidega teeb Mastercam Art-ist parima töövahendiks kõigile, kes soovivad tööle oma ekstra reljeefsust lisada.

Protsess

Mastercam võimaldab muuta pildi tooteks ühe tarkvara paketiga. Lihtne protsess muudab teie tasapinnalise kunsti ilusaks reljeefseks tooteks, mis tuleb masinast välja just nii nagu seda soovite.

page6_clip_image003

Impordi pilt

Võta sisse lõikepilt, CAD fail või skaneeritud visand või foto. Mastercam Art muudab kunstiteose töödeldavaks geomeetriaks pakkudes baas paletti, millest saate oma lõppmudeli kujundada.
Kui vajate oma projekti jaoks ideid, siis Mastercam’s Classic Art Library sisaldab 5,000 kunstilist elementi, mida saate lihtsalt oma mudelile paigutada.

 

page6_clip_image005

Loo 3D mudel

Imporditud failist saate kiiresti luua reljeefse kujundi valides tasasest pildist elemente, mida ruumiliseks muuta. Mastercam tekitab 3D mudeli kasutades kontrollitavaid rislõikeid. Saate ristlõikeid kokku panna või üksteisest eemaldada ja lihtsalt mudelit silma järgi muuta kuni soovitud tulemus on saavutatud.

 

page6_clip_image006

Loo töörada

Valige oma projektile üks Mastercam Art’i spetsiaalsetest tööradadest. Neid kiireid ja usaldusväärseid töötlemise strateegijaid on lihtne muuta, mis võimaldab kiirest läbi proovida erinevad strateegijad, et tagada sobiv tulemus.

 

page6_clip_image008

Kontrolli saadud tulemust

Kasutades Mastercam’i solidi-kontrollimist, saate ekraanil  simuleerida oma toote töötlemist täpselt nagu see toimuks tööpingis.

 

page6_clip_image009

Väljasta kood masinasse

Mastercam loob masina tarvis G-koodi, kasutades rikkalikku postprotsessorite loetelu

 

page6_clip_image010

Kunstniku nägemuse ühildamine arvuti nägemisega

Mastercam Art toob reljeefse 3D kunstitöö kõikide kasutusse – ilma, et peaks olema pindade modelleerimise ekspert. Saate oma mudelit kiiresti kujundada ja muuta ekraanil kuni see näeb välja just selline nagu soovite. Art omab suurepäraseid visualiseerimise vahendeid ja vahetu muutmise omadusi, k.a. mõõtmestatud või mõõtmestamata sisestused.

Salvesta oma teadmised

On tavaline, et soovite kasutada samu seadeid erinevate tööde tarvis. Mastercam Art võimaldab salvestada teie lemmikkombinatsioonid, mida saate koheselt uuesti kasutusele võtta.

page6_clip_image012Kiire loomine

Mastercam Art’i kasulikkus avaldub võimes luua keerukaid orgaanilisi pindu mõne üksiku klikiga. Kui olete valinud oma projekti välispiirid, siis saate selle kiiresti “täis puhuda” omistades talle ristlõike, mida võite luua ise või kasutada dünaamilisi lõikeid kaasas olevast loetelust.

Lihtne viimistlus

Te saate valida, kas viimistlete ristlõiget silma järgi klikkides ja lohistades kontrollpunkte või matemaatilise täpsusega sisestades väärtusi.

Vormimise valikud

Mastercam Art’i erinevad stiilid võimaldavad lisada, eemaldada, ristlõiget luua ja painutada paljusid orgaanilisi kujusid. Saate testida paljusid väga erinevaid väljanägemisi iga kujutise jaoks erinevaid stiile valides.
Algajad saavad luua oma esimese keeruka mudeli määrates kujundeid lõikepiltidest või skaneeritud kunstitöödest. Kogenud CAD/CAM kasutajate käsutuses on täielik valik modelleerimise vahendeid, et luua vägagi keerukaid detaile. Kõikidel juhtudel jälgib Mastercam Art mudelit samm sammult võimaldades kiireid ja lihtsaid muudatusi ükskõik millal.

 

Ligikaudne mudel muutub täpseks mõne klikiga

Saate modelleerida kasutades “kiiret” resolutsiooni kiiremaks ekraani värskenduseks katsetamisel. Resolutsiooni saate muuta suvalises punktis, et kuvada mudeli niipalju detaile kui vaja.

Kunstilised tööriistad

page6_clip_image014Pildist reljeefini

Mastercam Art sisaldab võimsaid, lihtsaid, kunstilisi töövahendeid k.a. võimalus kujundada 3D mudel otse digitaalsest pildist. Skaneeri oma foto ja Mastercam Art loob sellest orgaanilise, reljeefse detaili kasutades esiletõstmisi ja varje kõrguse alusena.

 

page6_clip_image016

Tekstuurid

Tekstuuri või mustri lisamine mudelile lisab oluliselt detailsust, atraktiivsust ja seega tajutavat väärtust. Mastercam Art automatiseerib selle protsessi. Lihtsalt valige piirid, mille soovite täita ja valige tekstuur. Iga tekstuur omab kirjeldatud parameetreid lihtsaks kohandamiseks. Te saate luua ka oma tekstuure raster või bitmap kujutistest.

 

page6_clip_image017

Mässimine

Mastercam Art võimaldab mässida kunstiteose silindrile ja see töödelda. Sisestage silindri mõõdud ja Art loob teile automaatselt lahtimässitud silindri, mida saate loomiseks kasutada. Järgmiseks looge oma kujund ja Art võib selle tagasi mässida – nii saate näha, kuidas see välja näeb. Lisage töörajad ja töödelge oma 4-teljelise masinaga.

 

page6_clip_image018

Ühe klikiga vormi loomine

Kui olete mudeli valmis saanud, saate selle ühe klikiga vormiks konverteerida.

 

page6_clip_image019

Reljeefi manager

Saate jälgida oma projekti samm sammult kasutades Mastercam Reljef Manager’i. Samuti saate vahetult korrigeerida, järjestada või muuta igat elementi – see tagab teie projektile viimistletud tulemuse ja kindlustab täieliku kontrolli. Kiireks disaini muutmiseks saate peita ja näidata elemente.

 

Töörajad

Kui olete projekti valmis modelleerinud, võimaldab Mastercam Art kasutada paljusid töötlemise tehnikaid, et teie toode tuleks välja just nii nagu seda ette kujutasite.

Täpsus ja kiirus

Mastercam Art töörajad on loodud spetsiaalselt sellise täpsusega, et  töödelda kunstilisi pindu. Looduna kiirust silmas pidades, tagab  töörada töötlemisvalmis tulemuse enamasti juba sekunditega.

Vali õige tehnika

Mastercam sisaldab iga projektiga sobivaid võimsaid tehnikaid/strateegijaid. Koorivad töörajad on suure tööriistaga kiireks materjali eemaldamiseks, samala ajal, kui puhastöötlus kasutab väiksemaid tööriistu detaili valmistuseks. Saate valida sfäärilisi, raadiusega, tasaseid või terve hulga erinevaid kaldfreese.

Töötle vajaliku resolutsiooniga

Mastercam Art alustab tühja “lõuendiga” millele lisate oma teose. Need lõuendid saate lihtselt kombineerida ühte projekti, võimaldades suurema täpsusega tööd modellerida “kõrgema resolutsiooniga” lõuendile ja madalama täpsusega tööd “keskmise resolutsiooniga” lõuendi ossa. See vähendab kõvasti modelleerimise ja programmeerimise aega. Samuti saate need lõuendid paigutada eri töötlemise tasapindadesse, mis lisab veelgi paindlikkust.

Salvesta oma teadmised

Mastercam Operations Manager’i abil saate redigeerida töötlemise strateegiat igal ajal ja luua uue tööraja ühe klikiga. Saate ka salvestada edukad strateegiad ja omistada need hiljem kiiresti järgmistele töödele.

 

page6_clip_image024

Kontrolli enne kui lõikad

Enne kui tooriku masinasse paned, vaata kuidas detail välja hakkab nägema, kasutades Mastercam’i solidi tööraja kontrollijat. Vaadake ekraanil kuidas detaili töödeldakse, et õiges tulemuses kindel olla.